Kde pomáháme

V TOTAL SERVICE se snažíme pomáhat, kde je potřeba. Víme, že ani zdaleka nemůžeme pomoci všem, a tak hledáme zajímavé projekty, kde bude naše pomoc skutečně třeba. Podívejte se, kde všude v současné chvíli podáváme pomocnou ruku.
Kde pomáháme

SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

Koncept SOS dětských vesniček má již téměř staletou tradici a jejich cílem je dlouhodobě pomáhat ohroženým dětem vyrůstat v láskyplném prostředí se svými vlastními rodiči nebo pěstouny. 

V České republice se SOS dětské vesničky řadí k nejvýznamnějším neziskovým organizacím. V roce 2022:

  • SOS vesičky poskytli pomoc 2640 dětem ve složité situaci
  • Pomohli 1904 dětěm, kterým hrozilo odebrání z rodiny
  • Podpořili 492 dětí dětí vyrůstajících v pěstounské péči
  • Pomohli 18 mladým lidem vykročit do života z domu na půl cesty
  • Už více než 53 let pomáhají dětem v ČR


SOS vesničky každý rok tedy pomáhají nejen tisícům ohrožených dětí, ale i celým rodinám. Personál SOS vesniček na sobě soustavně pracuje a zvyšuje kvalitu poskytovaných služeb i práce se samotnými ohroženými dětmi v ČR, která zahrnuje komplexní podporu od pomoci v akutní nouzi přes stálou péči až po pomoc sociálně znevýhodněným mladistvým se vstupem do samostatného života.

Největší pomocí jsou pro SOS vesničky pravidelní dárci z řad jednotlivců i firem, kteří zajišťují finanční stabilitu, a tím pádem i hladký chod celé organizace. V TOTAL SERVICE jsme hrdí, že se řadíme k jejich boku a budeme moc rádi, když se přidáte i vy.

 

 

KLaPeto – Nadační fond Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše

Nadační fond KlaPeto, který poskytuje příspěvky těžce zdravotně postiženým dětem do 18 let, podporujeme dlouhodobě, a to jak finančně, tak i osobní účastí.

Za dobu svého působení vybralo KlaPeto neuvěřitelných 6 milionů korun a pomohlo tak desítkám handicapovaných dětí. Příspěvky putují zejména na neurorehabilitační pobyty a zdravotní i kompenzační pomůcky, které nehradí v plné výši zdravotní pojišťovny.

 

logo KlaPeto

 

Historie Klapeto sahá do roku 2011, kdy handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš podstoupil kvůli nesnesitelným bolestem dobrovolnou amputaci levé nohy. Tato zkušenost vedla Jaroslava k rozhodnutí, že bude pomáhat ostatním, a tak o necelé dva roky později vystoupal na nejvyšší českou horu pro malou Simonku. Tím byla odstartovaná tradiční charitativní akce, která ročně přitáhne tisíce lidí. Zdravých i handicapovaných. První dva roky výstupu na Sněžku se uskutečnily s Cestou za snem, ale Jaroslav chtěl vlastní organizaci, kde by šly veškeré vybrané příspěvky na pomoc dětem. A tak vzniklo KlaPeto.

Název je složeninou dvou jmen – Klasnová a Petrouš. Nadační fond spolu s Jaroslavem totiž založila bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová, která se roky věnovala charitě a s Jaroslavem se potkala ve sněmovně, když bojovala za práva těžce zdravotně postižených. Myšlenka pomáhat prostřednictvím vlastní organizace ji nadchla. Zúčastnila se s Jaroslavem výšlapu pro Simonku i Péťu a v roce 2015 už společně pořádali výstup pro Vojtíška. Následovala Lilienka, Pavlínka, Matýsek, Evča a Fíla.

 

Více informací o projektu se dočtete na oficiálním webu.

 

SPMP – Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením

Spolek SPMP působí už přes 50 let ve prospěch lidí s mentálním postižením. Jako stabilní organizace se silnou členskou základnou (přes 7 000 aktivních členů) účinně pomáhá na více frontách:

  • hájí práva lidí s mentálním postižením i práva jejich blízkých,
  • pomáhá lidem s mentálním postižením vést život podle jejich představ,
  • učí lidi s mentálním postižením nové dovednosti,
  • učí lidi z většinové společnosti žít, komunikovat a pracovat s lidmi s mentálním postižením.

SPMP poskytuje školení na klíč, tedy takové, které lidem s mentálním postižením pomáhá rozvíjet jejich samostatnost a sociální dovednosti. Pro jejich blízké potom nabízí vzdělání v legislativní oblasti, jako je orientace v sociálních službách, občanském zákoníku atp. Související aktivitou je optimalizace přístupnosti, díky které mají lidé s mentálním postižením k dispozici snadno čitelné a srozumitelné webové stránky, značení i smlouvy ve snadno srozumitelné formě.

Společnost se dále zaměřuje na osvětu, kterou vyvrací předsudky a stereotypy, které se pojí s lidmi s mentálním postižením. Kromě publikování odborné literatury působí i na mezinárodním poli jako člen organizací Inclusion Europe a Inclusion International.

Protože se zaměřujeme na pomoc nejen v oblasti IT, ale všude tam, kde je to zapotřebí, rozhodli jsme v příštích 3 letech podpořit SPMP částkou 225 000 Kč. Václav Novák, generální ředitel TOTAL SERVICE, k tomu dodává:

„Ve světě lidí s mentálním postižením jsem prožil velkou část života a dnes mám obrovskou radost, že můžeme jako firma pomoci alespoň finančně. Na straně SPMP jsou lidé, kteří odvádí úžasnou a pro mnohé neviditelnou práci, a to bez osobního zisku. Pravidelně pomáhat těm, kteří neměli to štěstí jako my, je naší společenskou povinností.“

Přečtěte si více informací na oficiálním webu SPMP.

 

STOP ZEVLING

Pravidelně podporujeme i každoroční sportovně-kulturní festival Stop Zevling, který se koná v Praze na sídlišti Černý Most. Hlavní myšlenkou a posláním festivalu je podpořit děti a mládež v jejich aktivním trávení volného času. Vede je ke sportu, vytváření vlastních projektů a zájmu o okolí, v němž žijí.

Začátky festivalu sahají do roku 2007. Díky masivní reklamě a bohatému doprovodnému programu se tento festival dostal za hranice sídliště i Prahy 14 a ročně ho navštíví až 3 500 lidí.

Stop Zevling vytváří sportovní, volnočasový a kulturní program pro cílovou skupinu dětí, mládeže, rodin a lidí různého věku.

Detailní informace o festivalu i konkrétní program najdete na stránkách www.stopzevling.cz.

Tomáš Trojan

Do našeho hledáčku se dostal i nadějný závodník Tomáš Trojan, který se od svých tří let věnuje quadcross sportu. Téměř tři roky jezdí závodně ve vyšší třídě 450 ccm + mezi dospělými.

V roce 2019 odjezdil zkušebně čtyři závody mezinárodního mistrovství České republiky, kde dokázal držet krok s jezdci okolo 10. místa z celkových 25 startujících.

Tomáš se stal díky dobrým výsledkům členem sportovního klubu Sajdkarkros klub Benátky nad Jizerou a Bobeš team quad. Více informací na FB profilu Tomáše Trojana.

 

Tomáš Trojan

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice