Kde pomáháme

V TOTAL SERVICE se snažíme pomáhat, kde je potřeba. Víme, že ani zdaleka nemůžeme pomoci všem, a tak hledáme zajímavé projekty, kde bude naše pomoc skutečně třeba. Podívejte se, kde všude podáváme pomocnou ruku v současné chvíli.
Kde pomáháme

KLaPeto – Nadační fond Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše

Nadační fond KlaPeto, který poskytuje příspěvky těžce zdravotně postiženým dětem do 18 let, podporujeme dlouhodobě, a to jak finančně, tak i osobní účastí.

Za dobu svého působení vybralo KlaPeto neuvěřitelných 6 milionů korun a pomohlo tak desítkám handicapovaných dětí. Příspěvky putují zejména na neurorehabilitační pobyty a zdravotní i kompenzační pomůcky, které nehradí v plné výši zdravotní pojišťovny.

 

logo KlaPeto

 

Historie Klapeto sahá do roku 2011, kdy handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš podstoupil kvůli nesnesitelným bolestem dobrovolnou amputaci levé nohy. Tato zkušenost vedla Jaroslava k rozhodnutí, že bude pomáhat ostatním, a tak o necelé dva roky později vyšel na nejvyšší českou horu pro malou Simonku. Tím byla odstartována tradiční charitativní akce, která ročně přitáhne tisíce lidí. Zdravých i handicapovaných. První dva roky výstupu na Sněžku se uskutečnily s Cestou za snem, ale Jaroslav chtěl vlastní organizaci, kde by šly veškeré vybrané příspěvky na pomoc dětem. A tak vzniklo KlaPeto.

A kdo za nadací KlaPeto stojí? Název je složeninou dvou jmen – Klasnová a Petrouš. Nadační fond spolu s Jaroslavem totiž založila bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová, která se roky věnovala charitě a s Jaroslavem se potkala ve sněmovně, když bojovala za práva těžce zdravotně postižených. Myšlenka pomáhat prostřednictvím vlastní organizace, ji nadchla. Šla s Jaroslavem výšlap pro Simonku i Péťu a v roce 2015 už společně pořádali výstup pro Vojtíška. Následovala Lilienka, Pavlínka, Matýsek, Evča a Fíla.

 

Více informací o projektu se dočtete na oficiálním webu www.klapeto.eu.

 

SPMP – Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením

Spolek SPMP působí už přes 50 let ve prospěch lidí s mentálním postižením. Jako stabilní organizace se silnou členskou základnou (přes 7 000 aktivních členů) účinně pomáhá na více frontách:

  • hájí práva lidí s mentálním postižením i práva jejich blízkých,
  • pomáhá lidem s mentálním postižením vést život podle jejich představ,
  • učí lidi s mentálním postižením nové dovednosti,
  • učí lidi z většinové společnosti žít, komunikovat a pracovat s lidmi s mentálním postižením.

SPMP poskytuje školení na klíč, tedy takové, které lidem s mentálním postižením pomáhá rozvíjet jejich samostatnost a sociální dovednosti. Pro jejich blízké potom nabízí vzdělání v legislativní oblasti, jako orientace v sociálních službách, občanském zákoníku atp. Související aktivitou je optimalizace přístupnosti, díky které mají lidé s mentálním postižením k dispozici snadno čitelné a srozumitelné webové stránky, značení i smlouvy ve snadno srozumitelné formě.

Společnost se dále zaměřuje na osvětu, kterou vyvrací předsudky a stereotypy, které se pojí s lidmi s mentálním postižením. Kromě publikování odborné literatury působí i na mezinárodním poli jako člen organizací Inclusion Europe a Inclusion International.

Protože se zaměřujeme na pomoc nejen v oblasti IT, ale všude tam, kde je to zapotřebí, rozhodli jsme v příštích 3 letech podpořit SPMP částkou 225 000 Kč. Václav Novák, generální ředitel TOTAL SERVICE, k tomu dodává:

„Ve světě lidí s mentálním postižením jsem prožil velkou část života a dnes mám obrovskou radost, že můžeme jako firma pomoci alespoň finančně. Na straně SPMP jsou lidé, kteří odvádí úžasnou a pro mnohé neviditelnou práci, a to bez osobního zisku. Pravidelně pomáhat těm, kteří neměli to štěstí jako my, je naší společenskou povinností.“

Přečtěte si více informací na oficiálním webu SPMP.

 

STOPZEVLING

Pravidelně podporujeme i každoroční sportovně-kulturní festival Stop Zevling, který se koná v Praze na sídlišti Černý Most. Hlavní myšlenkou a posláním festivalu je podpořit děti a mládež v jejich aktivním trávení volného času. Vede je ke sportu, vytváření vlastních projektů a zájmu o okolí, v němž žijí.

Začátky festivalu sahají do roku 2007. Díky masivní reklamě a bohatému doprovodnému programu se tento festival dostal za hranice sídliště i Prahy 14 a ročně ho navštíví až 3 500 lidí.

Stop Zevling vytváří sportovní, volnočasový a kulturní program pro cílovou skupinu dětí, mládeže, rodin i lidí nejen středního věku.

Detailní informace o festivalu i konkrétní program najdete na stránkách www.stopzevling.cz

 

 

Adopce zvířete v ZOO Praha Nestor Kea

Náš Security Response Team tým se stal hrdým adoptivním rodičem zvířete Nestora Kea, jediného vysokohorského papouška na světě, jehož čtyři exempláře jsou k vidění v pražské ZOO. Jméno mu dal jeho pronikavý pokřik kíí-a kíí-a.

Tento papoušek proslul svou hravostí, zvídavostí a inteligencí stejně jako tím, že si jídelníček doplňuje živočišnými bílkovinami v podobě malých obratlovců, zdechlin, a dokonce i ovčího tuku. Nebojácně navštěvuje i okolí domů nebo kempů a přiživuje se na odpadcích – nebo přímo o něco k snědku žebrá. Není divu, obývá totiž vysokohorské oblasti, kde je v zimě potravy velmi málo a není nijak výživná.

Přečtěte si více o životě Nestora Kea:

https://www.zoopraha.cz/irakos/420-ptaci-obyvatele-rakosova-pavilonu/11988-nestor-kea

 

Nestor Kea

 

Tomáš Trojan

Do našeho hledáčku se dostal i nadějný závodník Tomáš Trojan, který se od svých tří let věnuje quadcross sportu. Téměř tři roky jezdí závodně ve vyšší třídě 450 ccm + mezi dospělými.

V roce 2019 odjezdil zkušebně čtyři závody mezinárodního mistrovství České republiky, kde dokázal držet krok s jezdci okolo 10. místa z celkových 25 startujících.

Tomáš se stal díky dobrým výsledkům členem sportovního klubu Sajdkarkros klub Benátky nad Jizerou a Bobeš team quad. https://www.facebook.com/tomas.trojan.520

 

Tomáš Trojan

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Nemusíte na nic čekat a rovnou si můžete vyzkoušet, jak se pracuje s naším rozhraním. Máte-li však ještě nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice
-

Recepce:
(+420) 270 002 811

Hot-line 24/7/365
(+420) 270 002 800