HPE Aruba jako řešení pro bezproblémovou firemní Wi-Fi

Bezproblémová a bezpečná síť je v dnešní mobilní době absolutním základem pro veškeré organizace a firmy. Společně s pokrokem technologií, a i jinými trendy ve formě spolupráce je však nutností změnit pohled na síť jako takovou. Spolehlivost a mobilita sítě je tedy důležitější než kdy jindy.
HPE Aruba jako řešení pro bezproblémovou firemní Wi-Fi

Moderní doba vyžaduje moderní řešení

Jistě jste se někdy setkali se sítí, která byla budována či provozována na nevhodných technologických prvcích. Například v situaci, kdy jste se na přednášce na vysoké škole či v kongresovém sále snažili opakovaně a neúspěšně připojit k Wi-Fi. Důvodem těchto komplikací byl pravděpodobně fakt, že byla Wi-Fi řešena za pomoci routeru, který se příliš neliší od toho, který máme doma. Taková zařízení však fungují pouze za předpokladu, že se připojí maximálně 10 klientů. Pro velké organizace, ve kterých se do sítě zpravidla připojuje mnohem větší množství, je toto řešení proto značně nevhodné.

Mobilita – trend dnešní doby

V několika posledních letech jsme mohli být svědky toho, jak výrazně se změnil celý svět informačních technologií, co se mobility sítí týká. Dobám, kdy nebylo možné svůj pracovní počítač přenést jinam nebo se do firemní sítě připojovat prostřednictvím svého osobního zařízení odzvonilo, a možnost práce z domova či celkově vzdálené spolupráce je aktuálně vyžadována či preferována, a to nejen kvůli pandemické situaci, kterou jsme si prošli.

Na síť tedy nelze pohlížet jako na statickou, jak tomu bylo doposud. To však s sebou přináší i možná rizika, o kterých by mohli administrátoři sítí sáhodlouze vyprávět.

HPE Aruba, řešení podnikových sítí

Mobilitu, rychlý a bezpečný přístup, dostupnost i jednoduchou centrální správu pro všechny pobočky a lokality podnikové sítě nabízí HPE Aruba.Je totiž právě takovým systémovým nástrojem, který přináší politiku do přístupové vrstvy sítí. Má schopnost rozhodovat se a řídit, kdo, co, kdy, kam a za jakých okolností bude nebo nebude mít přístup. Naprostým základem je zde práce s identitou. Klíčový je proces autentizace přistupujícího zařízení nebo uživatele.

Systém, který přebírá odpovědnost za bezpečnou koordinaci přístupu zařízení k síti, její vlastní ochranu před nebezpečím, jehož příčinou může být právě připojování nových nebo již připojených zařízení. Systém zhodnotí jejich rizikovost „zdravotní stav“ a z výsledků sám dynamicky určí, kdy a kam konkrétní zařízení zařadí.

Díky tomu je systém schopen zajistit bezpečný a oddělený přístup interního zaměstnance či hosta. K tomu je esenciální, aby byl schopen znázornit, včasně notifikovat, ale hlavně autonomně zablokovat jakékoli nežádoucí snahy o přístup k síťovým zdrojům pro již připojená zařízení, nebo nově příchozí. Bezpečnost zde jde ruku v ruce s flexibilitou i jednoduchostí tohoto nástroje.

Navíc HPE Aruba umožňuje spravovat až 128 access pointů z jednoho místa, a to bez nutnosti fyzického nebo cloudového kontroleru. Také nabízí například funkci „content filter“, díky které může firma omezit přístup ke konkrétním a nežádoucím webovým stránkám. Pokud pracujete v kanceláři, jistě jste se setkali s tím, že nebylo možné se na podnikové Wi-Fi připojit například k sociálním sítím. Stejně tak umožňuje prioritizovat provoz konkrétní aplikace, na které firma stojí.

Efektivita tohoto řešení je umocněna vzájemnou integrací HPE Aruba prvků, která výrazně usnadňuje prvotní nasazení, a i pozdější provoz.

Nevíte si rady s provozem nebo zrychlením Wi-Fi ve vaší firmě?Spojte se s námi a my pro vás vytvoříme řešení na míru.

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice