Zmodernizovali jsme firewally pro Bohemia Properties a posílili tak kyberbezpečnost

Společnost měla ve svých hotelech zastaralé firewally, které bylo potřeba co nejdříve vyměnit kvůli bezpečnosti interních dat i dat hostů. Proto jsme vybrali a implementovali nová řešení, která nadále monitorujeme a spravujeme.
Zmodernizovali jsme firewally pro Bohemia Properties a posílili tak kyberbezpečnost

S jakými problémy se na nás klient obrátil? 

Bohemia Properties a. s. se ve svých hotelech potýkala se starými firewally, které už nevyhovovaly z pohledu výkonu ani z hlediska bezpečnosti. Tím se zvýšilo riziko ohrožení interních systémů i sítě pro hosty, mimo to měla používaná VPN také nevyhovující zabezpečení. Protože si společnost uvědomovala rizika, chtěla situaci aktivně řešit a vyhledala naši pomoc. 

Jak jsme klientovi pomohli? 

Důkladně jsme zhodnotili potřeby klienta a vybrali vhodné řešení, které by co nejvíce splňovalo požadavky firmy a zároveň zajistilo dlouhou životnost (5 a více let).  

Objednali jsme všechno potřebné vybavení a po dodání realizovali okamžité nasazení.  

Postupovali jsme po jednotlivých krocích, kdy jsme začali s jedním z menších hotelů, ověřili veškeré konfigurace a pokračovali dále přes další hotely až k největšímu objektu. 

Důležitým úkolem bylo nasazení prostředí nových firewallů, aniž by docházelo k výpadkům komunikace a fungování internetového připojení pro hosty. Tuto výzvu jsme ale zvládli. 

Jaké jsou konkrétní výsledky? 

Samozřejmě především zvýšení bezpečnosti, dále pak možnost využít nové analytické nástroje pro provoz hotelů i sjednocení a vyšší zabezpečení VPN spojení do infrastruktury. 

Hotely teď mohou bez obav využívat silnou přípojku k internetu s rychlostí 500 Mb/s. 

Zabezpečení na úrovni firewallu jsme zvýšili o 100 % díky využití nativních VPN přístupů přímo od výrobce namísto veřejně dostupných řešení, která mají nižší úroveň zabezpečení. 

Jak vypadá naše spolupráce v současnosti?  

V rámci SLA nadále spravujeme prostředí, ke kterému nám do správy přibyly i nové firewally. Ty analyzujeme pomocí nejnovějších nástrojů pro kontrolu stavu prostředí a zároveň nasazujeme VPN na bázi next generation firewallů.

„Díky TOTAL SERVICE teď můžeme řídit hotely bez obav o bezpeční našich dat nebo dat hostů připojených k internetu. Technologie se mění tak rychle, že by pro nás bylo obtížné zorientovat se všech aktuálních řešeních v oblasti firewallů, proto jsme rádi, že jsme se mohli obrátit na odborníky, kteří pro nás vybrali to pravé. Vše proběhlo přesně podle našich představ a současná spolupráce nám více než vyhovuje.“  

Paul J. Myers 

Chief Financial Officer 

Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Nezatěžujte cashflow podniku náhlými výdaji na rozvoj IT.
Rozložte si platbu projektu v čase.

IT řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice