Nová SAP infrastruktura díky HPE GreenLake: řešení bez nutnosti milionových investic

Pro klienta s velmi specifickými požadavky jsme našli vhodnou SAP infrastrukturu, kterou jsme následně implementovali a staráme se o její správu.
Nová SAP infrastruktura díky HPE GreenLake: řešení bez nutnosti milionových investic

S jakými problémy se na nás klient obrátil?

Kamýk Daunen vyrábí vysoce kvalitní lůžkoviny z peří, které vyváží i do zahraničí.Proto, když jejich současné řešení SAP infrastruktury dosáhlo své maximální zivotnosti (7 let), potřebovala společnost určit vhodnou strategii dalšího rozvoje a vybrat náhradu vyhovující jijim potřebám.

Protože pro Kanmýk Daunen spravujeme ICT systémy už více než 10 let a jsme seznámení s jeho možnostmi i potřebami, oslovili nás pro konzultaci a implementaci nové infrastruktury.

Mohli jsme tak snadno využít naše rozsáhlé znalosti současného ICT trhu a skloubit možnosti onpremise, hybridních a cloudových infrastruktur.

 

Jak jsme klientovi pomohli?

Nejdříve jsme společně nastavili rozpočet pro nové řešení, od kterého se odvíjel další postup. Srovnali jsme mezi sebou výhody a nevýhody možných řešení a pomohli společnosti najít vhodného dodavatele i model dodávky.

Důležitým faktorem pro nás byla především lokalita – tj. datové centrum s redundantními systémy internetové konektivity i napájení. Řešení totiž musí být neustále dostupné a nesmí ho ohrozit výpadky poskytovatele internetového připojení ani elektřiny.

Další požadavek se týkal zajištění dostatečně variabilního opexového řešení, které by ale zároveň neběželo v cloudu. Jak jsme totiž zjistili, ten pro fungování klienta nebyl vhodný.

Kdyby takové řešení hledal klient sám, strávil by tím spoustu času. Díky našim znalostem jsme pomohli rychle nalézt ideální řešení v podobě HPE GreenLake.

 

Jaké jsou konkrétní výsledky?

Vybrali jsme pro Kamýk Daunen využití služby vendor operativního leasingu, v jejímž rámci získali:

  • Variabilní řešení s možností navyšování výkonu podle budoucích požadavků. Podle toho, jak společnost poroste, poroste i její infrastruktura, aniž by byly nutné velké jednorázové náklady.
  • Rozložení na provozní náklady. Zajištění bezproblémového cashflow a možnost využít peníze na hlavní směr podnikání společnosti, nikoliv na investice do IT. Firmě jsme tak pomohli přechodem na CAPEX ušetřit jednotky milionů – ty mohla využít na pořízení výrobních technologií, které jí pomohou navýšit zisky z primárního podnikání.
  • Možnost ukončit spolupráci na konci sjednaného období, aniž by museli řešit, co udělají s teď už nepoužívaným hardwarem.

 

Jak vypadá naše spolupráce v současnosti?

Po nasazení nové infrastruktury provádíme její správu na bázi měsíčních služeb. Pokud se vyskytne jakýkoli problém s dosavadním IT či novou SAP infrastrukturu, jsme pro Kamýk Daunen jedním kontaktním místem, na které se může kdykoliv obrátit. Odpadá tak nutnost komunikace s vícero dodavateli. Jednoduše vyřeší vše s námi.

TOTAL SERVICE nám pomohl se zajištěním směřování IT naší společnosti do dalších let. Dodané technologie splňují nejpřísnější kritéria našich potřeb a se zajištěním kontinuálních služeb ze strany TOTAL SERVICE můžeme svou pozornost plně věnovat našemu podnikání.

Plant Director

Tomáš Bryndač. 

Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Nezatěžujte cashflow podniku náhlými výdaji na rozvoj IT.
Rozložte si platbu projektu v čase.

IT řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice