Zabbix – monitoring ICT infrastruktury

Minimalizujte rizika spojená s výpadky služeb a špatným výkonem vašich zařízení.

Zabbix je komplexní monitorovací software , který sleduje stav serverů, síťových zařízení, databází nebo aplikací. V reálném čase umožňuje kontrolovat výkon, detekovat problémy a posílat upozornění.
Zabbix – monitoring ICT infrastruktury
Důvěřují nám malé firmy i velké korporáty. Přidejte se k nim i vy.
Díky technologii Zabbix získáte:
-
Monitorování a správu v reálném čase
Stav své IT infrastruktury dokážete sledovat v reálném čase. Díky tomu ihned identifikujete problémy a včas na ně reagujete.
-
Automatizované upozornění na problémy
Můžete si nastavit upozornění na potenciální problémy a výpadky služeb, takže budete rychleji reagovat a minimalizovat dobu nedostupnosti.
-
Analýzu výkonu a trendů
Zabbix sbírá a ukládá data o výkonu vaší infrastruktury, což umožňuje provádět analýzy trendů a identifikovat oblasti potenciálního zlepšení nebo optimalizace.
-
Zlepšení výkonnosti a dostupnosti služeb
Zabbix zlepší výkonnost vaší IT infrastruktury a zvýší dostupnost služeb. Vaši uživatelé budou spokojenější, a navíc snížíte riziko finančních ztrát způsobených výpadky.
Zabbix – monitoring ICT infrastruktury

Zabbix – komplexní monitorovací nástroj

Zabbix umožňuje sledovat a spravovat různé prvky IT infrastruktury. Mezi nejčastější problémy, které dokáže vyřešit, patří:    
 

  • Výpadky služeb a nedostupnost infrastruktury – Zabbix vám pomůže identifikovat tyto problémy a včas na ně reagovat. 
  • Špatný výkon a pomalé odezvy – Zabbix sleduje metriky výkonu, jako je vytížení CPU, využití paměti a odezva serverů i dalších sítových prvků. Snadno tak odhalíte příčiny problémů, které pak můžete optimalizovat. 
  • Zabezpečení a dodržování předpisů –Zabbix monitoruje zabezpečení systémů, sleduje podezřelé aktivity a upozorňuje na potenciální bezpečnostní hrozby, což vám pomůže dodržovat bezpečnostní předpisy a minimalizovat riziko útoků nebo úniku dat. 
Zabbix – monitoring ICT infrastruktury

Zabbix má tyto funkcionality

  • Možnost monitorovat zařízení a služby pomocí agentů (software nainstalovaný na sledovaném zařízení) i bez nich
  • Zabbix může monitorovat různé typy hardwaru i softwaru, včetně serverů, sítí, databází, aplikací a cloudových služeb. 
  • Můžete vytvářet grafické dashboardy a reporty. 
  • Nastavíte si různé typy upozornění, včetně e-mailů a SMS zpráv. 
  • Zabbix poskytuje API pro integraci s dalšími systémy a nástroji. Například s ERP a CRM systémy, úložišti nebo IoT zařízeními.  
  • Zabbix nabízí možnosti pro zabezpečení monitorovacího prostředí, včetně ověření uživatelů, šifrování komunikace a sledování změn a událostí pro účely auditu.
  • A mnoho dalších. 
Zabbix – monitoring ICT infrastruktury

V TOTAL SERVICE zajistíme dohled i optimalizaci výkonu vaší infrastruktury

Navrhneme konfiguraci včetně monitorovacích pravidel, definic upozornění a dashboardů pro sledování klíčových metrik. Zabbix také nainstalujeme do jednotlivých zařízení. 
 
Nakonec vás se Zabbixem naučíme pracovat a postaráme se i o jeho aktualizace a řešení případných problémů. Budeme totiž sledovat a optimalizovat výkon vašich zařízení a detekovat anomálie. 

Případové studie

Nová SAP infrastruktura díky HPE GreenLake: řešení bez nutnosti milionových investic
Pro klienta s velmi specifickými požadavky jsme našli vhodnou SAP infrastrukturu, kterou jsme následně implementovali a staráme se o její správu. Přečíst více
Audit a analýza ICT infrastruktury
Klientovi, prestižní výrobní a technologické společnosti, jsme zajistili zavedení robustního a stabilního IT řešení, které je schopné pružně reagovat na další expanzi společnosti. Podařilo se nám dosáhnout i snížení počtu a časového vytížení interních IT specialistů o vyšší jednotky pracovních dní m... Přečíst více
Financování ICT projektů
Klientovi jsme pomohli s obnovou zastaralého ICT vybavení, a to za udržení zdravého cashflow organizace. S klientem jsme se dohodli, že v této případové studii nebudeme uvádět konkrétní název instituce. Přečíst více
Více než 25 let zkušeností v oboru
V sektoru IT nás nic nezaskočí. Pohybujeme se v něm už více než 25 let. Naše technická divize má 100+ specialistů , což nám zajišťuje 100% zastupitelnost a dostupnost 24/7.
Proškolení zdarma
Nabízíme zdarma důkladné proškolení od certifikovaných odborníků , díky kterému se naučíte snadno a efektivně využívat všechny funkce a možnosti, které Zabbix poskytuje.
Reakční doba 2 minuty
Díky 24/7 Service Desku reagujeme na problémy rychlostí blesku. Vaši záležitost začneme řešit od 2 minut od doručení požadavku. Všechny požadavky jsme zatím vždy vyřešili.

Novinky ze světa IT

Rovnováha mezi prací a osobním životem: 87 % zaměstnanců potvrzuje výhody práce z domova
Byznys
Rovnováha mezi prací a osobním životem: 87 % zaměstnanců potvrzuje výhody práce z domova
Rovnováha mezi prací a soukromým životem je klíčovým tématem dnešní uspěchané doby, které významně ovlivňuje jak zaměstnavatele, tak zaměstnance. Když se podaří sladit pr...
10.07.2024
Směrnice NIS2 je za dveřmi: Jak se připravit, abyste se vyhnuli sankcím?
Kybernetická bezpečnost
Směrnice NIS2 je za dveřmi: Jak se připravit, abyste se vyhnuli sankcím?
Směrnice NIS2 přináší přísnější pravidla pro kybernetickou bezpečnost a tučné pokuty za jejich nedodržení. Představte si, že je vaše firma hrad, jehož panovník vyžaduje, ...
28.06.2024
Greenwashing vs. udržitelnost: Jak podnikat eticky a zároveň se držet trendů?
Byznys
Greenwashing vs. udržitelnost: Jak podnikat eticky a zároveň se držet trendů?
Zelená je tráva, washing to je hra. Disciplína „předstírání společensky odpovědného podnikání“ je vzhledem k současným hodnotovým trendům u firem čím dál oblíbenější. Co ...
19.06.2024

Nezatěžujte cashflow podniku náhlými výdaji na rozvoj IT.
Rozložte si platbu projektu v čase.

IT řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice