Vitana a.s.

Členem skupiny Orkla je i společnost Vitana, které vznikla potřeba rozšířit IT tým a zajistit správu infrastruktury pro všechny pobočky v České a Slovenské republice. Společně jsme si nastavili zodpovědnosti a postupně převzali správu infrastruktury od zahraniční outsourcingové agentury, s níž Vitana do té doby spolupracovala.
Vitana a.s.

Vitana, a.s. je firma zabývající se výrobou potravinářského sortimentu, jejíž hlavní výrobna je situována v Byšicích na Mělnicku. Původně pražský podnik Graf, spol. s.r.o. vznikl roku 1919. Od roku 1992 je registrován jako Vitana, a.s., později se stal samostatnou divizí norského nadnárodního koncernu Rieber & Son, od roku 2013 společnost převzal norský holding Orkla.

 

Výchozí situace

Původně podporu ICT řešila Vitana na globální úrovni. Po organizačních změnách ale přechází odpovědnost na lokální IT tým. Tím vznikla zákazníkovi potřeba jednak IT tým rozšířit, ale také zajistit a převzít správu infrastruktury pro všechny pobočky v České a Slovenské republice.

 

Řešení TOTAL SERVICE

Na začátku spolupráce pro nás bylo důležité správné nastavení zodpovědnosti mezi lokálním IT zákazníka a TOTAL SERVICE týmem. V přechodném období došlo ke změnám priorit z důvodu převzetí dohledu a správy infrastruktury od zahraniční outsourcingové společnosti. Pro minimalizování rizika výpadku infrastruktury jsme začali s implementací monitoringu pro všechny důležité prvky sítě, včetně jejího auditu a vytvoření dokumentace. Dalším krokem bylo vytvořit zálohovací proceduru a zajistit správu záloh onsite i v cloudu. Následovala integrace helpdeskového nástroje pro sjednocení databáze servisních požadavků a incidentů, včetně služeb Service Desku pro zajištění vzdálené podpory. Oboustranným benefitem bylo posílení onsite týmu zákazníka našimi techniky a navázání úzké spolupráce s jednotlivými členy lokálního IT týmu. Tento vztah je pro nás cenný při každodenní podpoře uživatelů i při řešení rozsáhlejších projektů obměny celkové infrastruktury.

 

Komentář společnosti Vitana

Společnost TOTAL SERVICE je spjatá s Vitanou od začátku akvizice novým majitelem investiční skupinou Orkla, kdy jsem v roce 2015, jako IT manažer pro Českou i Slovenskou republiku, začal pracovat na úkolu implementace globálních Orkla standardů ICT ve Vitaně. Již od samého začátku byla pro mě společnost TOTAL SERVICE spolehlivým partnerem, který byl vždy schopný zrealizovat ekonomicky přijatelné řešení eliminace rizik v ICT oblasti. Rizika, která vyplývala v průběhu systémové integrace Vitany, rozhodně nebyla jednoduchá či běžná. Tato velmi kvalitní spolupráce byla pouze prohloubená předáním odpovědnosti ICT na lokální úroveň. Vzhledem k úspěchu integrace bylo rozhodnuto, že Česká i Slovenská republika budou vybrány jako pilotní produkt nového modelu poskytování ICT služeb. Z několikaletých zkušeností se společností TOTAL SERVICE byla volba jasná. Spolupráce s TOTAL SERVICE je velmi efektivní a přesvědčili nás o své kvalitě a spolehlivosti. Vážíme si také profesionality každodenního servisu a expertních služeb, které podporují rozvoj našeho podnikání zásadním způsobem.
Ondřej Vízner
IT manažer CZ a SK
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Spolupracujte s TOTAL SERVICE a nechte vše v oblasti ICT na nás

Máme řešení pro veřejný i komerční sektor

-
Plánujeme váš rozvoj ICT
-
Nastavíme ICT rozpočet
-
24/7 dostupnost a zastupitelnost
-
Nepřetržitá podpora L1–L3

Kontaktujte nás

Zanechte nám kontakt a krátkou informaci o tom, co právě řešíte, a my se s vámi spojíme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, ozvěte se nám na telefonní číslo (+420) 270 002 811 nebo poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice
-

Recepce:
(+420) 270 002 811

Hot-line 24/7/365
(+420) 270 002 800