VALEO

VALEO mělo dlouhodobě problémy s náborem dostatečného množství spolehlivých IT profesionálů, a to včetně s tím souvisejících rozpočtových potíží. Tento problém Valeo vyřešilo externí správou ICT od TOTAL SERVICE.
VALEO

VALEO je tradiční globální dodavatel pro výrobce automobilů. Společnost v současné době zaměstnává více než 78 000 lidí ve 29 zemích světa. TOTAL SERVICE je partnerem společnosti VALEO v ČR již od roku 2004.

 

Výchozí situace

VALEO mělo dlouhodobě problémy s náborem dostatečného množství spolehlivých IT profesionálů, a to včetně s tím souvisejících rozpočtových potíží. I proto nebyla nepřetržitá podpora na dostatečné úrovni. Externí správou ICT pro všechny tři výrobní závody v ČR chtělo VALEO tuto situaci vyřešit. Hledalo zvýšení garancí provozu základních systémů se skutečnou podporou 24/7, aby se mohl interní tým soustředit pouze na klíčové IT aplikace pro výrobu a vývoj.

 

Řešení TOTAL SERVICE

Přestože je spolupráce datována od roku 2004, skutečně intenzivní se stala až po podpisu smlouvy o outsourcingu ICT v roce 2011, kdy byla naše společnost vybrána jako partner všech výrobních závodů v ČR (Humpolec, Rakovník a Žebrák u Berouna) a centra výzkumu a vývoje v Praze. Do roku 2011 byla správa ICT řešena interním IT, které bylo po rozhodnutí o outsourcingu zrušeno, a část pracovníků přešla do našeho technického týmu. Outsourcing zavedl centralizaci a dokonalou evidenci všech incidentů, požadavků i evidenci veškerého ICT majetku s jasně vymezenou odpovědností mezi TOTAL SERVICE a aplikačním týmem VALEO, který samostatně řeší proprietární výrobní systémy. Spolupráce je nastavena dle obecně uznávaného standardu ITIL a zahrnuje činnosti
při správě ICT infrastruktury v nepřetržitém režimu 24/7. Součástí outsourcingu je i podpora osobních počítačů a koncových uživatelů, kterých je v ČR na 1 300. Kvalita je garantována v metrikách SLA per technologie, a to včetně smluvně zakotvených sankcí při porušení garancí.

„TOTAL SERVICE nás přesvědčuje o své flexibilitě. Přechod na outsourcing proběhl nejen bez dopadů na výkony naší společnosti, ale v souladu s vizemi dnes dochází ke kýženému zefektivňování správy ICT jako celku. Zároveň jsou zřetelné benefity v podobě sdílení znalostí problematiky řešené napříč všemi pobočkami VALEO GROUP v České republice. Dokážeme dnes spočítat, že outsourcing v této podobě je pro nás výhodnější než vlastní zaměstnanci. Společnost TOTAL SERVICE považuji za spolehlivého partnera s profesionálním přístupem.“
Ing. Lukáš Juda
Regionální IT ředitel VALEO
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Spolupracujte s TOTAL SERVICE a nechte vše v oblasti ICT na nás

Máme řešení pro veřejný i komerční sektor

-
Plánujeme váš rozvoj ICT
-
Nastavíme ICT rozpočet
-
24/7 dostupnost a zastupitelnost
-
Nepřetržitá podpora L1–L3

Kontaktujte nás

Zanechte nám kontakt a krátkou informaci o tom, co právě řešíte, a my se s vámi spojíme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, ozvěte se nám na telefonní číslo (+420) 270 002 811 nebo poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice
-

Recepce:
(+420) 270 002 811

Hot-line 24/7/365
(+420) 270 002 800