Tomáš Myslivec: práce vás především musí bavit

Na náročném zaměstnání technického ředitele Tomáš Myslivec nejvíce oceňuje různorodost, možnost určovat směr vývoje, ale i změny, které Tomáše i celé oddělení dál profesně posouvají.
Tomáš Myslivec: práce vás především musí bavit

Co považuje za klíčové do budoucna, ale i jaké má tipy na vzdělávací kanály a že je člověkem mnoha pestrých a zdánlivě nesourodých zálib, to vše na sebe Tomáš Myslivec prozradil v dnešním rozhovoru. 

 

Jak dlouho v TOTAL SERVICE pracuješ a na jaké pozici? 

Do společnosti jsem nastoupil v roce 2012, ale již dříve jsem spolupracoval s TOTAL SERVICE jako externista. Za více než deset let jsem postupně vystřídal několik pozic od IT specialisty, přes projektového manažera až po service delivery. Od roku 2020 pak zastávám funkci technického ředitele. 

 

Co je hlavním cílem a náplní tvé pozice? 

Hlavní náplní mé práce je zajištění fungování technické divize, čítající dnes 90 specialistů. To zahrnuje zodpovědnost a nutnost přístupu hned z několika různých směrů, které někdy není lehké skloubit dohromady. Na jedné straně čelíme očekávání klientů požadujících profesionální služby, na straně druhé se musíme vypořádat s nedostatkem IT specialistů na trhu práce. Dalšími, velmi důležitými hledisky, je stálá motivace a rozvoj našich zaměstnanců, schopnost se velmi rychle přizpůsobit novým trendům v IT a neusnout na vavřínech. 

 

Můžeš nám jednoduše shrnout jakým směrem se IT posouvá? Co je trendem? Nebo co se mění? 

Práci, která dříve trvala hodiny, jste dnes schopni vykonat během několika minut nebo na několik kliknutí. Nedostatek lidí na trhu práce nutí často firmy přemýšlet o outsourcingu služeb. Přenesením tohoto rizika na dodavatele také daleko více zákazníků přemýšlí o automatizaci svých činností a přehodnocení způsobu řízení svého IT oddělení. U našich klientů vystupujeme proto stále více v rolích integrátorů IT služeb, technologií a konzultantů. Firmy jsou také více než dříve ochotné si připlatit za kvalitní služby. 

 

V čem se TOTAL SERVICE podle tebe liší od své konkurence? 

Poskytujeme služby šité na míru zákazníkům, budujeme partnerství na základě lidského přístupu, důvěry a dobře odvedené práce. Prodáváme řešení a služby, které pomohou zajistit funkční IT procesy a zákazníci se tak mohou zaměřit na své podnikání. Díky blízkému vztahu s naší sesterskou společnosti NGSS jsme také schopni poskytnout ucelený pohled na řízení IT ze strany provozu i bezpečnosti. 

 

Je podle tebe vedoucí pozice v IT jiná než v jiném segmentu?  

Každá vedoucí pozice má svá specifika, výhody i nevýhody. Nerad bych se pouštěl do polemiky, který ze segmentů je složitější nebo zajímavější. Práce vás především musí bavit. 

 

Co tě na práci nejvíc baví?  

Možnost určit směr vývoje technické divize, pracovat na změnách, které nás i naše zaměstnance posouvají kupředu, slyšet pochvalu na dobře odvedenou práci kolegů, různorodost. V neposlední řadě zmíním firemní kávovar – je jako bonboniéra, nikdy totiž nevíte, co ochutnáte. 

 

Co tě naopak nejvíc štve?  

Stručně řečeno: lidská hloupost a pohodlnost. 

 

Máš nějaký oblíbený vzdělávací kanál, který by si doporučil? Podcast, knihu nebo kurz? 

Mohu doporučit několik zdrojů, které jsou pro mě inspirující. První je streamovací aplikace MasterClass, která nabízí placený kvalitní obsah od nejznámějších osobností. Pokud jste fandové NASA, doporučuji si zakoupit sadu vzdělávacích videí od astronauta Chrise Hadfielda – Space Exploration. Další z mých oblíbených vzdělávacích portálů je Coursera.org, kde se již rok snažím dokončit kurz japonštiny. Pokud si rádi poslechnete informace z prostředí kybernetické bezpečnosti, pusťte si investigativní podcast s názvem „Darknet Diaries“ od Jacka Rhysidera. Dozvíte se i to, jak je možné odnést zlatou cihlu z banky uprostřed slunného dne. Podobných příběhů z oblasti kybernetické bezpečnosti nabízí Darknet Diaries spoustu, rozhodně se nebudete nudit… 

 

Prozraď na závěr něco o sobě, kdo je Tomáš?  

Věčný optimista, který raději místo beletrie sáhne po knize od investigativních žurnalistů. Rád zkouší nové věci, proto si během covidu-19 vyzkoušel kurz abstraktního malování, které s oblibou kombinuje s dobrým vínem. Místo kola raději zvolí jízdu na inline bruslích nebo lyžích. Jako správný „myslivec“ je držitelem zbrojního průkazu, přesto před střelbou upřednostňuje vzdělávání v oblasti neodkladné zdravotní péče (systém TCCC, TACC). 

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice