Proškolení zaměstnanci – základ kybernetické bezpečnosti

Věděli jste, že nejčastějším důvodem úspěšných kyberútoků na firemní zařízení a sítě zpravidla bývá selhání lidského faktoru? Řádně školení zaměstnanci jsou tedy alfou a omegou pro to, aby byla firemní data v bezpečí. To se však netýká pouze pracovníků IT oddělení, ale všech zaměstnanců. Od řadových uživatelů přes management až po obchodní partnery a dodavatele. Všechny je třeba seznámit s obvyklými hrozbami a naučit je zásadám kyberbezpečnosti.
Proškolení zaměstnanci – základ kybernetické bezpečnosti

Prevencí je edukace

Ke kyberbezpečnosti může organizace přistupovat mnoha různými způsoby. Některé společnosti se rozhodnou spoléhat na opatrnost svých zaměstnanců a důvěřovat jejich znalostem ohledně případných rizik. To s sebou nese jistou míru nebezpečí, jelikož se každý, ačkoli to zpravidla nebývá záměrem, může dopustit chyby.

Co však může firma vzít do svých rukou, je periodické vzdělávání a bezpečnostní školení. Vývoj praktik útočníků v kyberprostoru postupuje vpřed takovou rychlostí, že ani ta nejpružnější organizace není schopna o nich své pracovníky včas informovat. Je tedy vhodné svěřit tento úkol odborníkům.

Možností, jak své pracovníky konzistentně vzdělávat je hned několik. Nejčastější a nejefektivnější cestou bývá najímání externích specialistů, lektorů, kteří se budou edukaci pracovníků věnovat. Společnost TOTAL SERVICE je dlouholetým poskytovatelem služeb a produktů v oblasti ICT a poskytuje také školení o bezpečnosti.

 

Vzdělávání šité na míru potřebám firmy

Místo školení závisí na tom, co vaše společnost upřednostní. Lektoři mohou školit v kancelářích klienta, ale i v externích prostorách a vždy se snaží, aby byla vedena atraktivní a srozumitelnou formou, což maximalizuje přínos pro uživatele i pro společnost. Kromě klasických školení pořádáme i tematické workshopy, při kterých je kladen velký důraz na praktické využití.

 

Chci nezávaznou nabídku školení

 

Zde je hned několik formátů vzdělávání, které můžeme poskytnout

Semináře a školení

Ta zpravidla trvají jeden den a témata jsou volitelná dle specifických potřeb organizace. Představují ideální a nejčastější volbu pro proškolení zaměstnanců.

Brunch

Neformální a oblíbený způsob, jak získat informace a zároveň navázat osobní vztahy s kolegy z jiných oddělení.

Workshopy

Ten nejlepší způsob, jak získat vhled do problematiky. Kromě teoretické části jsou totiž jejich součástí i praktická cvičení.

Newslettery kyberbezpečnosti

Optimální volba pro periodické informování o aktualitách a konzistentní udržování povědomí o bezpečných návycích při práci s počítačem. Šíři a zaměření newsletteru lze přizpůsobit přesným požadavkům společnosti.

 

Základem je znát své hrozby

Obsah školení vždy vychází z reálných zkušeností. Vzdělávat všechny uživatele vaší organizace tak můžete ve spolupráci s TOTAL SERVICE prezenční i online formou. Přesně dle specifických potřeb firmy.

Naši odborníci zaměstnancům objasní tato témata a hrozby

  • Sociální inženýrství a phishing
  • Malware a soukromí uživatelů
  • Bezpečnost informací
  • Bezpečné chování uživatelů v síti organizace
  • OWASP (Open Web Application Security Project) TOP 10 zranitelností
  • HCL Domino pro správce serverů – praktický workshop, na kterém si účastníci projdou návrhem, instalací a správou Domino prostředí a proberou řešení běžných problémů
  • HCL Notes pro uživatele – praktický workshop pro koncové uživatele, na kterém se naučí využít Notes klienta na maximum

Kybernetická bezpečnost je a bude aktuální téma. Tím, že se informační a komunikační technologie staly neodmyslitelnou součástí každodenního života, se stává celá společnost stále zranitelnější a je vystavena většímu počtu kybernetických útoků, které budou čím dál sofistikovanější.

Nejlepší prevencí je tedy připravenost na možné hrozby, soustavně se vzdělávat a učit se od profesionálů. Chcete mít proškolené zaměstnance, chránit cenná firemní data i zařízení? Ozvěte se nám a my připravíme školení na míru potřebám vaší firmy.

 

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice