Pohlídejte si aktualizace softwaru ve firmě

Aktualizaci softwaru považují mnozí uživatelé za nutné zlo – jedná se totiž o činnost poměrně otravnou, ale zato zcela nezbytnou. Pravidelným patchováním, neboli záplatováním, minimalizujete rizika napadení podnikových sítí, a je tak zřejmé, že byste tuto činnost neměli podceňovat.
Pohlídejte si aktualizace softwaru ve firmě

Zabezpečte svá data pravidelnou aktualizací softwaru 

Nechtějí se zdržovat při příchodu do zaměstnání nebo při odpoledním úprku domů, mají rozdělanou práci nebo zrovna nechtějí zavírat aplikaci, se kterou pracují. To jsou jen některé z důvodů, proč se lidé rozhodnou nekliknout na tlačítko aktualizovat. My jsme si pro vás připravili hlavní argumenty, proč tuto činnost neodkládat. Rozhodnutí neaktualizovat s sebou totiž přináší značná rizika. 

  

1.  Odstraníte chyby 

Aktualizací softwaru získáváte jistotu, že je současná verze stabilní a revidovaná. Pověřené týmy totiž nepřetržitě monitorují stav softwaru, aby našly a odstranily větší či menší chyby. 

  

2.  Vylepšíte stávající řešení 

Kromě chyb se pověření pracovníci soustředí také na nové funkce a možnosti používání. Právě takového rozšíření si můžete užívat díky nové verzi softwaru. 

  

3.  Snížíte riziko napadení hackery 

Jedno je jisté – hackeři milují neaktualizovaný software. Chyby softwaru využívají ve svůj prospěch a snaží se dostat do vašeho soukromí. 

  

Monitoring IT s cílem nalezení a odstraní bezpečnostních chyb 

Pokud pro vás nové funkcionality systému nejsou dostatečnou motivací, odstranění chyb v systému by být rozhodně mělo. V tomto případě rozlišujeme chyby funkční a bezpečnostní. 

  

Podpořte informační bezpečnost včasným odstraněním chyb systému 

Funkční chyby – způsobují, že software nedělá přesně to, co by měl. Z pohledu organizace nejsou zase až tolik důležité, protože neohrožují bezpečnost informací. Samozřejmě nám mohou komplikovat práci, a proto je vhodné zaměřit se na jejich odstranění.   

  

Bezpečnostní chyby – představují díry v softwaru, kterými může být napaden počítač uživatele nebo celá podniková síť. Ignorování takových chyb ohrožuje bezpečnost IT. Uživatelé bohužel mnohdy považují takovou výstrahu za zbytečné strašení a neuvědomují si, do jak nebezpečné pozice celou organizaci, ve které pracují, staví. 

 

Tip: Přečtěte si, jaká je cena uniklých dat. 

  

Aktualizace softwaru jako klíčová součást správy IT 

V rámci správy IT dochází k nepřetržitému sledování stavu vaší informační a komunikační infrastruktury, aplikací i jejich záloh. Chyby systému jsou predikovány, což vede k prevenci výpadků i napadení hackery. Díky monitoringu je zajištěn dokonalý přehled o stavu IT infrastruktury a uživatel je neprodleně informován o případných problémech. 

  

Outsourcujte IT správu na spolehlivého obchodního partnera   

Z výzkumu GFI vyplývá, že téměř 80 % útoků provedených v průběhu první poloviny roku 2020 využívalo zranitelností objevených v roce 2017 a dříve. Tato hrozivá statistika poukazuje na velký podíl neaktualizovaného softwaru na používaných zařízeních. 

  

V TOTAL SERVICE proto poskytujeme službu Patch management, v rámci které se zaměřujeme na efektivní správu a řízení aktualizací všech součástí vaší infrastruktury, abychom minimalizovali rizika napadení podnikových sítí. 

  

Celou službu pro vás naplánujeme na míru tak, aby reflektovala vaše individuální nároky na dostupnost systémů nebo potřebu zálohování firemních dat. Touto službou navazujeme také na správu zranitelností z hlediska kybernetické bezpečnosti. 

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice