Pět R pro migraci vaší infrastruktury do cloudu

Ať už jste správce malé společnosti, kde je pouze několik desítek uživatelů, nebo nadnárodní organizace s tisíci uživateli, dostane se i k vám myšlenka na přesun celé vaší stávající infrastruktury nebo její části do cloudu.
Pět R pro migraci vaší infrastruktury do cloudu

Důvodů pro migraci může být celá řada – zajistit lepší geografickou dostupnost vašich služeb, potřebu vytvářet na povel desítky testovacích prostředí nebo vám prostě váš současný hosting vypověděl smlouvu a vy máte 3 měsíce na přestěhování vaší infrastruktury pryč.

Vy se nyní díváte na svoji IT infrastrukturu a přemýšlíte, jakou strategii zvolit. Audit ICT jsme společně vytvořili a vy se nyní rozhodujete, jaké budou vaše další kroky. Pojďme se podívat, jaké možnosti se při migraci z vašeho ICT prostředí do cloudového úložiště nabízejí.

Pět R – strategií pro migraci

Rehost

Rehost, známý též jako lift-and-shift je přesun např. virtuálního serveru tak, jak je. Je to nejjednodušší způsob migrace, kdy přesunete celý virtuální server pomocí např. Azure Migrate nebo vytvoříte virtuální server v cloudu a aplikaci jednoduše nainstalujete.

Refactor

Tato strategie, nazývaná též jako lift-tinker-and-shift je už o něco zajímavější. Řekněme, že v jednom z vašich virtuálních serverů běží IIS s webovou aplikací. Je možné že právě tato aplikace, aniž byste museli měnit její kód, může fungovat na App Service platformě v Azure. Tím se zbavíte podvozku jako je operační systém, virtualizace a soustředíte se jen na vaše data a aplikaci.

Re-architect

Může nastat situace, kdy po auditu vašeho prostředí zjistíte, že jedna z kritických business aplikací by mohla být efektivně provozovaná v cloudovém prostředí a využívat veškerých benefitů, které cloud nabízí. Představme si to jako rozbití monolitické aplikace na jednotlivé tzv. microservices v cloudu. Jedná se v mnoha případech o časově náročnou strategii migrace, kterou je potřeba pečlivě připravit.

Rebuild

Při pohledu na legacy aplikaci, kterou jste nuceni provozovat na léta nepodporovaném operačním systému, vám přejede mráz po zádech. Vzpomenete si na poslední výpadek, kdy jste řešení našli na starých diskusních fórech z roku 2001. Vy už víte, že se musíte obrátit na vývojáře a postavit celou aplikaci od základu. Nyní již plně integrovanou do cloudu. Zde bude hrát roli nejen čas na vývoj, ale mnohdy i značné finanční náklady a je tedy nutné zhodnotit, do jaké míry je tato aplikace/server kritická.

Replace

Proč vlastně musíte na svých serverech hostovat poštovní služby jako je Microsoft Exchange nebo Sharepoint? Pokud jsou tyto služby dostupné nativně v cloudu jako např. Microsoft 365 nebo Sharepoint Online, proč toho nevyužít?

Ať už je vaše strategie jakákoliv, my vám pomůžeme se samotnou migrací infrastruktury i s přípravou cloudového prostředí pro vaše aplikace. Uvidíte, že cloudová infrastruktura, ať už veřejná, privátní nebo hybridní, zefektivní váš byznys. My se v cloudu vyznáme, proto nás neváhejte kontaktovat, kdybyste s čímkoliv potřebovali pomoct.

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice