Microsoft 365: Průvodce méně známými aplikacemi

Microsoft 365 (dříve Office 365) je nejznámější kancelářský balíček, který denně používá téměř každý z nás. Pravděpodobně jste ale nevěděli, jak moc velký tento balíček je a vsadíme se, že kromě aplikací, jako jsou Word, PowerPoint, Excel a Outlook, jich moc neznáte. To je ale velká chyba. V rámci Microsoft 365 si totiž platíte mnoho naprosto skvělých aplikací, které vám výrazně usnadní práci. Pojďme si představit některé z nich.
Microsoft 365: Průvodce méně známými aplikacemi

Aplikace pro řízení projektů Planner

Planner je skvělá komplexní aplikace pro řízení a správu projektů, kterou hravě využijí týmy jakékoli velikosti. Nabízí funkce, které jsou podobné oblíbeným nástrojům pro správu projektů, jako jsou Asana, Trello nebo Freelo. S tím rozdílem, že za ni nemusíte platit.

Vytvoříte si v ní seznam projektů, dílčích úkolů, přiřadíte k nim řešitele a už jen čekáte na výstupy. Aplikace dokonce vytváří grafy, které vám pomohou vizualizovat, jak práce na projektu postupuje. Obrovskou výhodu je, že se Planner velmi snadno integruje s dalšími aplikacemi Microsoft 365.

 

Vytvořte si vlastní aplikaci v Power Apps

Power Apps je platforma, ve které si můžete velmi snadno vytvořit svou vlastní aplikaci. Pokud máte nápad, jak si usnadnit práci, ale neumíte programovat, je Power Apps váš splněný sen. Je to totiž low-code aplikace, ve které můžete tvořit i bez pokročilých programátorských dovedností.

To je skvělé hlavně pro menší podniky, které nemají dostatečný rozpočet na vývoj vlastní aplikace, ale zároveň si potřebují vytvořit nástroj, který jim pomůže snížit náklady a zvýšit produktivitu.

 

Snadná automatizace s Power Automate

Práci s Power Automate také zvládnete i bez znalosti programování, a přitom si vlastně sami vytvoříte nástroj, který vám usnadní jakoukoliv práci na počítači. Chcete, aby se vám přílohy e-mailů od určitých odesílatelů samy automaticky stáhly a uložily na OneDrive nebo SharePoint? Nebo aby se data z určitých složek automaticky kopírovala i jinam? Není problém. Vytvořte si příkazy v Power Automate. Takhle si dospěláci hrají na počítači!

Jestli sháníte nástroj pro automatizaci opakujících se úkolů, které zabírají čas a mohou být náchylné k chybám, určitě k Power Automate sedněte a vyzkoušejte, co dovede.

 

Sbírejte názory pomocí Forms

Forms můžete použít k vytváření průzkumů a anket mezi zákazníky i kolegy. Forms umožňují klást různé typy otázek, včetně otázek s výběrem z možností, otevřených otázek a hodnotících škál. Forms tak skvěle využijete třeba k získání zpětné vazby od zákazníků. Výsledky můžete rovnou exportovat do aplikace Excel k podrobnější analýze.

 

Microsoft 365 integruje umělou inteligenci

Microsoft v březnu oznámil, že testuje službu „Copilot“, která propojí kancelářský balíček s umělou inteligencí založenou na technologii ChatGPT 4.

Představte si tedy, že jen otevřete Word a řeknete umělé inteligenci, ať za vás napíše výroční zprávu na základě dat, co najde v tom a tom souboru na OneDrive. Nebo ať v Outlooku napíše e-mail a odešle ho na tu a tu adresu. Či ať z dokumentu vytvoří prezentaci. Pokud se vám výsledek nebude líbit, můžete dát asistentovi Copilot připomínky a on vše přepracuje.

To, co by člověku trvalo desítky minut nebo pár hodin, zvládne mrknutím oka. Pokud jste tedy nad umělou inteligencí zatím jen mávali rukou, klidně se s ní teď drbejte na hlavě, zatímco za vás Copilot udělá všechnu práci.

Věříme, že po této implementaci bude Microsoft 365 pro firmy o to zajímavějším nástrojem.

→ Tip: Aby vám žádná novinka ze světa IT neunikla, sledujte nás na sociálních sítích nebo pravidelně navštěvujete náš blog

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice