Jak v roce 2023 snížit náklady na firemní IT

Ekonomická krize tu s námi asi ještě nějakou chvíli bude, a proto se pro mnohé firmy stává klíčovým problémem snížení nákladů. Jednou z hlavních položek, kterou firmy revidují, je především oblast IT. Podívejte se, jak můžete v roce 2023 snížit náklady na IT služby, aniž byste ohrozili či omezili důležité firemní procesy.
Jak v roce 2023 snížit náklady na firemní IT

Zaměřte se na pronájem

Víte, že velkou část technologií, které ve firmě používáte, si nemusíte kupovat, ale jen pronajmout? Například cloudové řešení snadno pořídíte u externího poskytovatele, který vlastní své datové centrum a nemusíte ho sami celé vytvářet on-premise.

Nejenže vám tak odpadne pořizování celého hardwaru, ale také se nebudete muset starat o správu a zabezpečení, což jsou nákladné položky, které za vás bude řešit poskytovatel. V případě že vám cloudové úložiště nebude stačit, jednoduše navýšíte kapacitu u poskytovatele, aniž byste museli fyzicky dokupovat a instalovat další disky.

Takto můžete provozovat i celý ERP systém.

Zkuste outsourcing IT

Pracovní síla je velkou položkou v rozpočtu. Spočítejte si, zda se vám nevyplatí některé IT služby outsourcovat než platit vlastní zaměstnance. Na externí poskytovatele můžete převést část IT služeb jako je zmiňované cloudové řešení, ale může to být i starost o kyberbezpečnost, patch management, IT monitoring, Serivce Desk a tak dále. Případně můžete outsourcovat rovnou celé IT se vším všudy.

→ Zajímavost: Outsourcovaním IT služeb ušetří firma 25-40 % nákladů.

 

Snažte se automatizovat

Dalším způsobem, jak snížit náklady za zaměstnance, je automatizace některých procesů. Může se to týkat třeba využití chatbota nebo voicebota v oddělení péče o zákazníky. Jiné druhy automatizace zase ušetří zaměstnancům čas, který můžou strávit prací nad důležitými úkoly a zvládnou tak mnohem více práce najednou.

Automatizace se může týkat i údržby softwaru, plánování práce nebo monitorování výroby.

→ Zajímavost: Automatizační software Microsoft Power Automate je zcela zdarma a ve správných rukou dokáže učiněné divy.

 

Hledejte služby pay-as-you-go

Využívejte služby, kde platíte jen za to, co skutečně využijete, místo pravidelného paušálu. Budete mít větší kontrolu nad výdaji a zároveň jistotu, že neplatíte nic zbytečně. Pokud je to možné, snažte se vyhledávat služby pay-as-you-go.

Pochopitelně najdete takové, které používáte tak často, že se vaší firmě více vyplatí paušální systém. Proto si předem spočítejte, které řešení se vám u konkrétní služby vyplatí.

Nabírejte externí pracovníky

Práce na dálku je stále oblíbenější, svezte se na této vlně a nabírejte i externí zaměstnance. Díky tomu ušetříte na kancelářských prostorách i IT vybavení. Zaměstnanci pracující z domova mají své vlastní počítače, notebooky, monitory, telefony a další zařízení, takže je nebudete muset pořizovat.

→ Tip: Pozor na zabezpečení všech zařízení, kterým umožníte přístup do vaší interní sítě.

 

Nechte si pomoct

Outsourcujte IT služby u TOTAL SERVICE. Mezi naše klienty patří malé i velké firmy, kterým poskytujeme celou škálu služeb. Jsme odborníci na kybernetickou bezpečnost, cloudová řešení, školení zaměstnanců i potřebné ICT technologie. Podívejte se, co všechno nabízíme a kontaktujte nás.

 

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice