Jak motivovat zaměstnance za pomoci moderních technologií?

Není pochyb, že zaměstnanci, kteří jsou motivovaní a angažovaní, podávají lepší výkony a přispívají k dlouhodobé prosperitě společnosti. Jenže jak je nejlépe motivovat? Prozradíme vám, jak k tomu můžete využít technologie.
Jak motivovat zaměstnance za pomoci moderních technologií?

Monitorujte výkon a zapojte soutěživost

Lidé jsou soutěživí, tak tuto vlastnost využijte a zapojte soutěživost k motivaci zaměstnanců. Nemusí se nutně jednat o úderníky, kteří plní plán na 130 %, ale pokud si vaši zaměstnanci například vykazují čas strávený nad úkoly a vy monitorujete jejich efektivitu, můžete vždy na konci měsíce vyhlásit tři nejlepší pracovníky a dát jim nějakou odměnu (třeba malý finanční bonus nebo půlden volna).

To pomůže k motivaci zaměstnanců, aniž by to působilo nuceně nebo křečovitě. Prostě zasloužená odměna za dobře odvedenou práci. S monitorováním výkonu vám nejlépe pomohou nástroje pro projektové řízení (které už možná používáte).

 

Interní newslettery

Posílejte zaměstnancům měsíční shrnutí, kde je pochválíte za dokončené projekty, vyzdvihnete, co díky nim firma získala a ukážete všem pracovníkům, že jejich úsilí má význam. Můžete vyzdvihnout i zaměstnance, kteří podali obzvláště dobrý výkon (to je zase ta trocha soutěživosti) nebo představit nové posily.

 

Využijte DLP systémy

Tohle je trochu metoda cukru a biče, se kterou se každý nemusí ztotožnit. Ale funguje. Nasazení DLP systémů vám totiž pomůže odhalit neefektivní zaměstnance. Monitorují třeba návštěvnost webových stránek během pracovní doby, čímž odhalíte, zda někdo netráví příliš mnoho času na internetu a dělá to, co má.

Pokud zaměstnanci ví, že je sledujete, budou možná zpočátku trochu nervózní, ale bude je to také motivovat k většímu pracovnímu nasazení a menší prokrastinaci.

Mimoto DLP systémy dohlížejí na správný přenos dat uvnitř organizace, což umožňuje identifikovat a omezit rizika spojená s neoprávněným přístupem nebo sdílením důvěrných informací. Zaměstnanci se tak mohou při práci cítit jistěji, protože vědí, že jsou data chráněná a nemohou v tomto ohledu nic pokazit.

→ Tip: Přečtěte si o DLP systémech víc.

 

Nabídněte práci z domova

Co vám pomůže nejen s motivací zaměstnanců, ale i uchazečů o zaměstnaní, je možnost pracovat z domova. Podle průzkumu Ministerstva práce a sociálních věcí si 83 % zaměstnanců přeje alespoň občas pracovat z domova a 58 % to považuje za významný benefit.

K tomu potřebujete nabídnout vzdálený přístup do firemní sítě nebo cloudové prostředí. Díky cloudu budou všechna potřebná data, případně i aplikace, dostupná odkudkoliv – zaměstnanci tak budou mít možnost třeba jeden den v týdnu pracovat z pohodlí domova.

 

Posilte týmového ducha

V neposlední řadě mohou technologie také přispět k vytvoření příjemného pracovního prostředí. Například digitální nástěnka nebo interní sociální síť mohou zlepšit komunikaci a spolupráci mezi zaměstnanci, a to právě i v případech, kdy pracují na dálku. Tím posílíte týmového ducha i pocit sounáležitosti s firmou, což vede ke zvýšení motivace zaměstnanců.

Pravidelné online meetingy nebo školení jsou také skvělou cestou, jak motivovat zaměstnance, kteří se tak často nevídají a touží po vzdělávání se v oboru. K tomu vám stačí dobré videokonferenční řešení, trocha času a někdo, kdo schůzku povede. I kdybyste si měli volat jen hodinu měsíčně, velmi to pomůže.

 

Motivace zaměstnanců je klíčová

Je zřejmé, že technologie vám mohou s motivací zaměstnanců skvěle posloužit. S vhodným využitím technologií vzbudíte soutěživost, zlepšíte pracovní prostředí a dosáhnete vynikajících výsledků svého týmu i v případě, že jeho členové pracují na dálku.

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice