5 nejlepších nástrojů pro videokonference

S videokonferencemi a potřebou online setkávání se v poslední době roztrhl pytel. Pandemie nás naučila, že komunikovat online se dá vlastně docela snadno a že se – zvláště v případě velké vzdálenosti mezi účastníky – jedná o skvělý způsob, jak ušetřit čas a náklady vynaložené za cestu na místo setkání. Pro mnoho firem se práce na dálku stala běžnou praxí a videokonference jsou u nich na denním pořádku. Pokud se chcete do online setkávání pustit i vy, pomůžeme vám se zorientovat v množství různých nástrojů, které pro videokonference můžete použít.
5 nejlepších nástrojů pro videokonference

Microsoft Teams

Pokud ve firmě používáte Microsoft Office, pravděpodobně máte součástí svého předplaceného balíčku i Microsoft Teams a můžete tedy tento nástroj rovnou vyzkoušet. MS Teams dobře funguje i pro středně velké a velké firmy, které chtějí společně pracovat na dálku na projektech. Teamsy totiž osahují i sdílené úložiště, kam můžete ukládat soubory, které potřebujete sdílet s kolegy.

Najdete zde i chat; vylepšené možnosti, jak schůzku organizovat (účastník může např. virtuálně „zvednout ruku“ a dát tím najevo, že si přeje mluvit); množství filtrů pozadí, které snadno zakryjí neuklizenou domácnost za vámi apod.

Pokud chcete, můžete MS Teams používat i bezplatně. Limit účastníků videokonference je v tom případě 300 a možnost sdílet soubory do společného úložiště 10 GB je omezená na 2 GB na uživatele (jinak je to 1 TB na uživatele).

Nevýhodu, kterou uživatelé zmiňují, je pro někoho příliš komplikované rozhraní, ve kterém se hůře orientují.

Zoom

Zoom se stal velmi populárním nástrojem pro videokonference zřejmě díky svému velmi jednoduchému a intuitivnímu rozhraní, které je snadno ovladatelné i pro méně počítačově zdatné jedince. Bezplatná varianta Zoomu vám umožní pořádat neomezené množství schůzek. Přičemž maximální počet účastníků hovoru je 100 (sdílet obrazovku jich může 49). Video má kvalitu 720px. Zároveň si můžete navzájem posílat zprávy i sdílet soubory.

Nevýhodou je, že je doba setkání omezená na 40 minut. Zoomu také výrazně uškodily problémy, které měl se zabezpečením (zvláště v průběhu covidu). Schůzky často narušovali trollové, data byla posílána společnosti Meta a stávalo se, že se někdo naboural do vaší webkamery. Tyto problémy však Zoom (pod terčem silné kritiky) už vyřešil intenzivním záplatováním.

 

Google Meet

Každý, kdo má účet Google, se může bezplatně účastnit (nebo pořádat) videokonference, která pojme až 100 účastníků (placená verze pak i 500). Počet pořádaných schůzek není nijak omezený. V bezplatné verzi může skupinová schůzka (více než 3 lidé) trvat maximálně 1 hodinu, individuální schůzky a placené verze pak umožňují volat klidně celý den.

Výhodou placených verzí je i možnost nahrávání videokonference, která se vám uloží na váš Disk Google, vytváření dílčích místností, prezenční listiny a možnost pořádat živý přenos až pro 100 000 diváků.

GoToMeeting

Zatímco jsou výše zmíněné aplikace zaměřené prakticky na každého, kdo chce uspořádat skupinový hovor, GoToMeeting se prezentuje jako seriózní nástroj pro podnikání. Tato aplikace, která podporuje 150 až 3 000 pozvaných v závislosti na vašem předplatném, je nabitá funkcemi, díky nimž budou vaše schůzky organizované a profesionální. Jsou to například HD kvalita videa, neomezené cloudové nahrávání, funkce tabule a podpora psaní poznámek. Bezpečnost je zajištěna end-to-end šifrováním.

Nevýhodou je, že neexistuje bezplatná verze pro běžné používání, maximálně jen zkušební demo.

 

Cisco Webex

Cisco Webex se skvěle hodí pro malé i velké týmy a umožňuje kooperaci, komunikaci i sdílení. Vynikající je pro online školení, webináře i běžné týmové porady při práci z domova. Co se bezpečnosti týče, obsahuje Transport Layer Security, tedy kryptografický protokol poskytující skvěle zabezpečenou komunikaci. Nástroj dokonce umožňuje bezdrátové sdílení, kdy nemusíte instalovat žádný software.

Kvalita videa je v HD, se svými kolegy můžete sdílet obrazovku i dokumenty, máte možnost nahrávat průběh schůzky, zobrazit si seznam účastníků i chatovat.

Cisco Webex snadno integrujete s aplikací Outlook, MS Teams, Slack nebo třeba Skype. Při školeních vám bude k dispozici řada interaktivních nástrojů, které umožňují zadávat účastníkům úkoly k samostatnému i společnému řešení a následně je vyhodnocovat.

Nevýhodou je, že služba není bezplatná, ale obsahuje 90denní zkušební předplatné, v jehož rámci se můžete rozhodnout, zda vám bude tento nástroj pro videokonference vyhovovat i nadále.

Cisco Webex vám hravě pomůžeme implementovat my v TOTAL SERVICE. Přečtěte si o něm více a sjednejte si s námi schůzku.

Řešení pro veřejný i komerční sektor

-
S námi už vám nikdo neohrozí data
-
S námi máte vždy IT náklady pod kontrolou
-
Dostupnost 24/7 a 100% zastupitelnost
-
Vstupní audit zdarma

Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?

Máte-li nějaké dotazy, nechte nám na sebe kontakt. V pracovní době se vám nejpozději do 24 hodin ozveme. Pokud nemáte kontaktní formuláře rádi, kontaktujte nás na telefonním čísle: (+420) 270 002 811 nebo e-mailu: poptavky@totalservice.cz.
- Vaše data jsou chráněna.
Zaujal vás článek?
Sdílejte ho na sociálních sítích

Buďte s námi ve spojení

-
TOTAL SERVICE a.s.

Metropolitan Building
U Uranie 954/18
170 00 Praha 7
-

Vzdálená podpora:

get.teamviewer.com/
totalservice