Novinky

Návštěva v Cisco Experience Center v norském Oslu

Díky firmám CISCO ČR a Alef Nula jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku vývoje kolaboračních a konferenčních technologií firmy Cisco v R&D lokalitě blízko norského Osla. Dostali jsme víc, než jsme čekali – zejména místní průvodkyně celým dnem -paní Annemarie – se o naši středoevropskou výpravu partnerů perfektně starala. Vyslechli jsme si několik zajímavých přednášek o minulosti (Tandberg), současnosti i budoucnosti a vizích vývoje těchto technologií a měli možnost si osahat veškerá konferenční zařízení rodiny Cisco Webex. Zajímavá byla také ukázka SMART zasedačky, kdy ze zařízení Webex je díky otevřenému API možné ovládat i další technologie v místnosti nebo celé budově – světla, žaluzie, přídavné kamery apod.

Viděli jsme i testovací suterénní prostory, kde jsou zařízení vystavována mechanickému i klimatickému namáhání, a kde jsou vyslyšeny a zapracovávány zákaznické připomínky k designu a funkcionalitě systémů. Vznesli jsme tedy požadavek na zařazení tlačítka ON/OFF k webex boardu ?.

Odnesli jsme si mj. i to, že trendem ve vývoji konferencí jsou oproti předchozím letům spíše menší a individuální místnosti (huddle spaces)a podle toho jsou vyvíjeny I budoucí desktop modely. Ty jsou ovšem zatím v tajné fázi vývoje.

Naši zákazníci se mohou těšit na špičková konferenční řešení, jejichž cena je ospravedlněna grafickým výkonem, ergonomií, skvělým zvukem a hlavně univerzálností a propojováním do ostatních – I konkurenčních – kolaboračních systémů. 

Velké poděkování patří Lině a Ivanovi z Cisca za organizaci oficiálního i neoficiálního programu a za vždy čerstvého lososa - těšíme se na další spolupráci. 

A propos - navrhněte si vybavení pro vaše zasedačky sami na https://projectworkplace.cisco.com/!